AnasayfaHaberlerFacebook'a "Dislike" Butonu Geliyor!

Facebook’a “Dislike” Butonu Geliyor!

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, düzenlediği soru-cevap etkinliğinde “dislike” butonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Uzun süredir tartışılan “Facebook’a dislike butonu gelecek mi?” sorusuna sonunda resmi bir ağızdan cevap geldi. Belirli aralıklarla düzenlediği Q&A with Mark etkinliği sırasında konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’a “dislike” butonu geleceğini doğruladı.

Daha önce de alternatif “beğenme” eylemleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Zuckerberg, bu çalışmaların sonucu olarak “dislike” butonunu kullanıcılara sunmayı planladıklarını duyurdu.

“Alternatif beğenme eylemi” ibaresi olarak tanımlıyoruz, çünkü Facebook yeni “dislike” butonunun da bu şekilde algılanmasını ve kullanılmasını istiyor. Yani Facebook’taki “dislike” butonunun YouTube’da olduğu gibi doğrudan beğenilmeyen içeriklerde kullanılması amacıyla değil; empati kurmak amacıyla kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Örneğin bir şehit haberiyle ilgili bir gönderide anlamını yitiren “beğen” butonu, kullanıcıların duygularını ifade edebilmeleri amacıyla yerini “dislike” butonuna bırakmış olacak.

İlk olarak test sürecinde kullanıma sunulacak olan “dislike” butonu, olumlu sonuçlar alındığı takdirde herkesin kullanımına açılmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler