AnasayfaTeknolojiCES 2016 İçin Geri Sayım Başladı

CES 2016 İçin Geri Sayım Başladı

Teknoloji tutkunlarının heyecanla beklediği CES 2016 için geri sayım başladı. Her sene birçok yeni teknolojik ürünün tanıtıldığı fuar, 2016’da da birbirinden heyecan verici yeni teknolojik ürünlere ev sahipliği yapacak.

CES Nedir?

Dünyanın en önemli tüketici odaklı teknoloji fuarlarından Consumer Electronics Show, -kısa adıyla “CES”-, her yıl Ocak ayında Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenmektedir. Türkçe karşılığı ise “Tüketici Elektroniği Fuarı”dır. Merkez bölümü Las Vegas Convention Center’da olup farklı yerlerde de ek aktiviteleri düzenlenen fuar, Comdex fuarının iptalinden sonra Amerika kıtasında gerçekleşen en önemli teknoloji fuarlarından birisi haline gelmiştir.

CES

CES 2016 Ne Zaman Düzenlenecek?

CES 2016 ise 6 Ocak – 9 Ocak 2016 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada Eyaleti’nde bulunan Las Vegas şehrinde yapılacak. Fuar binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaparken aynı zamanda binlerce teknoloji şirketi de kendisini Tüketici Elektroniği Fuarı’nda göstermeye çalışacak.

CES yeni tüketici teknolojilerinin ilk kez sergilendiği küresel bir olaydır. Her yıl yaşam biçimimizi değiştiren on binlerce yeni teknoloji burada sergileniyor. VCR, DVD, HDTV gibi pek çok hayret verici ürünlerin hepsi ilk kez CES’de sergilenmiştir. Bu ürünler bilgiye ulaşmayı kolaylaştırarak günlük yaşamımızı değiştirirken, gelecek teknolojilerin kaldırım taşlarını da oluşturmuşlardır. Bu açıdan bakıldığında teknoloji devlerinin, geleceğin ürünlerini bizlere ilk kez bu fuarda sergilediklerini söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler