AnasayfaTeknolojiApple eski Hulu yöneticisini bünyesine kattı

Apple eski Hulu yöneticisini bünyesine kattı

Apple, var olan içerik hizmetini geliştirme amacıyla Apple TV+‘ı yeni özelliklerle donatmayı planlıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında Showtime ve CBS üyeliği kapsamında kullanıcılarına ciddi bir indirim sunan şirketin aynı zamanda iPhone 12 ile beraber geniş çaplı bir Apple içerik paketi hazırladığı da söyleniyor.

Apple bu girişimlere bağlı olarak yeni bir işe alım daha gerçekleştirmiş görünüyor. The Telegraph’ın haberine göre, daha önce Hulu ve Quibi’de çeşitli indirim ve kampanyalar konusunda görev alan Tim Connolly, artık Apple’ın video biriminde görevini sürdürecek.

Connolly Hulu’da çalışırken Spotify ile kullanıcının ekstra bir ücret ödemeden Hulu üzerinden müzik hizmetinden yararlanması için yapılan çalışmaları yürütüyordu. Aynı zamanda Hulu’nun canlı TV yayınları üzerinde de çalışan Connolly, Quibi çatısı altında da reklam ve işbirliği çalışmalarını yürütüyordu.

Connolly’nin Apple’da ise -net bir bilgi olmasa da- Apple TV+ ve Apple TV Channels kapsamındaki özel kampanyaları ve işbirliklerini yürütmesi bekleniyor.

Şirket son 2 yıldır Apple TV+ hizmetini geliştirdikçe video gruplarında çalışmak üzere yeni personel alımı yapıyordu. Bu yılın başında, Amazon’un önde gelen video yöneticilerinden olan James DeLorenzo’yu da TV+ Sports bölümünde görevlendirmek üzere işe almıştı.

Şirket aynı zamanda niş içerikler için bazı program yöneticilerini de bünyesine dahil etti. An itibariyle Apple TV+ içeriklerinin büyük bir çoğunluğunu ABD ve İngiltere içerikleri oluşturuyor. Ancak şirketin Netflix gibi firmalar ile rekabet edebilmesi için Apple TV+’daki içerik çeşitliliğini arttırması gerekiyor. Son zamanlardaki ise alımlar da bu doğrultuda ilerliyormuş gibi gözüküyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler