AnasayfaİnternetAmazon, Türkiye'ye Almanya Üzerinden Hizmet Vermeye Başladı

Amazon, Türkiye’ye Almanya Üzerinden Hizmet Vermeye Başladı

Türkçe dil desteği + ücretsiz kargo

Dünyanın en popüler e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, Türkiye’deki kullanıcılara Amazon’un Almanya sitesi üzerinden hizmet verecek.

Dünyanın en çok kullanılan alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, Türkiye’deki faaliyetlerine Almanya üzerinden başlama kararı aldı. Amazon’un Almanya sitesi üzerinden Türkçe dil desteği sunan şirket, Türkiye’ye yapılan gönderimlerde de ücretsiz kargo dönemini başlattı.

Türkiye’de en çok talep edilen platformlardan olan Amazon, resmi olarak Türkiye’de faaliyete geçmemiş olsa da Almanya sitesine dahil ettiği Türkçe dil desteği ile artık Türkiye’deki kullanıcılara da hizmet vereceğini gösterdi. Kullanıcı panellerinden ürün sayfalarına kadar birçok bölümü Türkçeleştiren Amazon, müşteri hizmetlerinde (e-posta, telefon vs) de kullanıcılarına Türkçe destek sağlamaya başladı.

Amazon Türkiye

Amazon’un Türkiye için ayrılan amazon.com.tr domaini de Amazon Almanya’nın amazon.de sitesine yönlendirilmiş durumda. Yani doğrudan Amazon’un Almanya sitesini alt kısımda yer alan Türkçe dil seçeneği kullanarak platformu Türkçe kullanabilir ve Türkiye’den sipariş vermeye başlayabilirsiniz.

49 euro ve üzeri ücretsiz kargo

Türkiye’ye hizmet vermesiyle birlikte Amazon, ücretsiz kargo seçeneğini de kullanıcılara sunuyor. Buna göre Türkiye’deki kullanıcılar Amazon üzerinden 49 Euro ve üzeri alışveriş yaptığında kargo ücreti ödemeyecekler.

Haberin hazırlandığı sırada 1 Euro’nun 3,55 TL’ye denk geldiğini düşünürsek, Türkiye’deki kullanıcıların yaklaşık olarak 174 TL ve üzeri Amazon alışverişlerinde kargo ücreti ödemeyeceğini söyleyebiliriz.

Dünyanın En Büyük 10 E-ticaret Şirketi

KAYNAKAmazon

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler